Symulator nauki jazdy jest urządzeniem stacjonarnym przygotowanym do realistycznego odwzorowania jazdy samochodem dla przyszłych kierowców. Symulator ma możliwość wyboru warunków atmosferycznych w jakich odbywa się jazda, plansz na których Kursant uczy się poszczególnych czynności związanych z prowadzeniem pojazdu jak i jazdę po placu manewrowym.

Po zajęciu pozycji w fotelu kierowcy Kursantowi oddawane do użytku są plansze, które uczą zachowań za kierownicą i pomagają w nabraniu dobrych nawyków kierowcy. Dzięki symulatorowi zanim wsiądziesz do prawdziwego auta będziesz miał opanowane podstawowe czynności związane z prowadzeniem samochodu.

Spośród wielu różnych plansz dostępnych przez symulator nauki jazdy do najciekawszych należą:

Plac manewrowy

Plansza pozwala ćwiczyć jazdę po łuku (wymiary łuku jak dla kategorii B). Na planszy znajduje się również wzniesienie do nauki ruszania z użyciem hamulca ręcznego.


Ruszanie, zmiana biegów

Plansza zawiera prosty odcinek jezdni służący jedynie do nauki ruszania i zatrzymywania się. Możliwe są także ćwiczenia zmiany biegów


Zakręty z samochodami

Na tej planszy na kursancie wymuszone jest dostosowanie prędkości do warunków drogowych, wybierania odpowiedniej prędkości podczas pokonywania zakrętów a także zajmowania tylko swojego pasa jezdni z uwagi na samochody jadące z naprzeciwka.


Parkowanie samochodu

Jezdnia z zatoczkami do parkowania prostopadłego, równoległego i skośnego. Na zatoczkach zaparkowane są już inne samochody, na które należy uważać podczas wykonywania manewrów parkowania.


Skrzyżowania z samochodami

Kilka skrzyżowań z samochodami poruszającymi się po nich zgodnie z zasadami ruchu drogowego. Różne typy skrzyżowań: równorzędne, o zmiennym przebiegu pierwszeństwa, ronda, skrzyżowania ze znakiem STOP.